Genel

Makine İle Petek Temizliği

Tarafından Yazılmıştır Admin

Petek ve kalorifer temizliğinizi profesyonel petek temizleme makinası ile işini gerçekten hassasiyet göstererek gerçekleştiren ustalara yaptırdıysanız ve radyatörleriniz kaliteli ise petek temizliğinizi her sene yaptırmanıza gerek yoktur. İşinin ehli kişilerce yapılan temizlikten sonra radyatörleriniz de sağlamsa kalorifer ve petek temizliğinizi 2 yılda bir yaptırmanız oldukça etkili bir randuman verecektir.
Kalitesi düşük petekler zamanla içten çürümelere yüz tutarak tesisat içerisinde maalesef kirlilik oluşturmaktadır. Her ne kadar hepsi aynı gibi gözüksede kullanmakta olduğunuz kalorifer peteklerinin markası oldukça önem taşımaktadır. Peteklerinizin üst kısmı sıcak, alt kısımları soğuk ise ve tam randuman alamıyorsanız petek temizliği yaptırmanızın vakti gelmiş ve geçiyordur.
Üst kısımların sıcak, alt kısımların soğuk olmaya başlaması sıcak suyunuzun peteklerin içerisinde oluşan çamurlaşmaların yüzünden tam anlamıyla dolaşarak sirkülasyon sağlayamamasından kaynaklanmaktadır. Isınma problemi olan bazı mekanların tek çözümü petek temizliği de olmayabilir. Bu tarz sorunların yaşandığı bazı mekanlarda kaloriferlerin yanlış bağlanmış olması da sebep olmuş olabilir.
Gelen ekiplerimiz kaloriferlerinizi temizlemenin yanı sıra bu gibi yanlış olan tesisatlarada dikkat eder ve size gerekli bilgiyi verirler.
Tesisat temizliği işlemi, tesisat temizlik makinası kalorifer tesisatının bir noktasından tesisata bağlanarak kimyasal ilaçlar yardımı ile tüm tesisat temizliği ve makine ile petek temizliği işlemlerinin yapılmasıdır. Radyatörlerin tek tek sökülüp su ile yıkanıp tekrar yerine montaj edilmesi işlemi tesisatın temizlendiği anlamına gelmez çünkü petekler tekrar yerine takıldığında tesisat boruları temizleme işlemi yapılmadığından kir, çamur,kireç ve tortular tekrardan peteklerin içerisine dolacaktır. bu sebepten tesisat temizliği ve petek temizliği işlemleri mutlaka tüm tesisatı kapsayacak şeklide yapılmalıdır.

Kaynak: https://www.kombipetektemizle.com/makine-ile-petek-temizligi/

Yazar Hakkında

Admin

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Call Now Button